Новгород-Сіверська
державна гімназія ім. К.Д. Ушинського
Новгород-Сіверський

День пам’яті трагедії Бабиного Яру

Сьогодні День пам’яті трагедії Бабиного Яру – одного з найжахливіших символів Голокосту. У роковини трагедії Бабиного Яру, 29 вересня 2023 року, для учнів Новгород-Сіверського державного ліцею імені К.Д.Ушинського було проведено виховні години, уроки-реквієми, години спогадів. 
Голокост – важка незагоєна рана в історії України в Другій світовій війні. Жертвами злочину стали близько півтора мільйона українських євреїв. Нацисти знищили їх як соціокультурну й етнорелігійну спільноту.
Після відкриття й осмислення жахів Голокосту весь світ пристав на позицію «ніколи знову», проте геноциди стаються дотепер. Сьогодні в Україні – війна. Рашисти навіть риторику запозичують у нацистів, заявляючи про «розв’язання українського питання», подібно до гітлерівського «розв’язання єврейського питання». Російський так званий «антифашизм» став головною загрозою для євреїв у сучасній Україні та сприяв нарузі над пам’яттю про Голокост: російські війська обстрілюють єврейські цвинтарі, синагоги, навіть Бабин Яр.

Дата: 
П'ятниця, Вересень 29, 2023